Szkoła
Nasza szkoła
Nasza szkoła
Nasi najmłodsi uczniowe
Nasi najmłodsi uczniowe
Sprzątanie świata
Sprzątanie świata
Koncert orkiestry dętej
Koncert orkiestry dętej
Pokaz rycerski
Pokaz rycerski
Dzień babci i dziadka
Dzień babci i dziadka 2015

         GMINNE OBCHODY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI                    11 LISTOPADA 2019

11 listopada w Sułoszowej, podobnie jak w wielu innych miejscowościach w całym kraju, odbyły się uroczyste obchody Święta Niepodległości. Mieszkańcy naszej gminy bardzo licznie wzięli udział w tym niezwykle ważnym i historycznym wydarzeniu.
Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. i złożeniem kwiatów przed Pomnikiem Wdzięczności.  Następnie poczty sztandarowe i zaproszeni goście przybyli na salę gimnastyczną naszej szkoły. Po odśpiewaniu hymnu państwowego Wójt Gminy Sułoszowa Stanisław Gorajczyk powitał zebranych mieszkańców. Następnie głos zabrał pan Zbigniew Roś, który wygłosił referat na temat udziału Sułoszowiaków w odzyskanie niepodległości oraz w odbudowie państwa polskiego.
W kolejnej części uczniowie klas I-III zaprezentowali część artystyczną „ Mój kraj jest naj...” związaną tematycznie z odzyskaniem przez naszą Ojczyznę niepodległości. Uczniowie klas Ia i Ib przedstawili inscenizację znanej "Legendy o Lechu, Czechu i Rusie" opowiadającej o powstaniu państwa polskiego oraz wykonali przepiękny taniec z flagą. Zaś uczniowie klas II i III przypomnieli nam jak ważny jest dla nas patriotyzm, symbole narodowe i dlaczego obchodzimy Święto Niepodległości. Rozważania uczniów o niepodległości przeplatane były wierszami, pieśniami patriotycznymi i tańcami.
Spektakl reżyserowały panie: Bożena Bosak, Ewa Gądek, Renata Orczyk, Grażyna Safian i Jolanta Woszczek. Uczniowie występujący w przedstawieniu otrzymali gromkie brawa od publiczności i podziękowania od Wójta Gminy Sułoszowa.
Gminne Obchody Odzyskania Niepodległości uświetnił też występ grupy śpiewaczej reprezentującej Klub Seniora w Sułoszowej. Usłyszeliśmy piękne pieśni patriotyczne.
Na zakończenie Wójt Gminy podziękował wszystkim za udział w uroczystości a szczególnie tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji uroczystości.

 

SZKOŁA DO HYMNU

Nasz szkoła weźmie po raz drugi udział w akcji „Szkoła do hymnu” i wszyscy wspólnie odśpiewamy 4-zwrotkowy   Hymn  Narodowy  w piątek, 8 listopada o symbolicznej godz. 11:11. Przedsięwzięcie to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”, w której uczestniczyli uczniowie oraz nauczyciele z blisko 24 tys. placówek w kraju i za granicą.

 

31 X 2019 R. - DODATKOWY DZIEŃ WOLNY

Przypominamy, że czwartek przed uroczystością Wszystkich Świętych
w naszej szkole dodatkowym dniem wolnym od zajęć dydaktyczno - wychowawczych.

 

23 X 2019 R. - ŚWIĘTO SZKOŁY

W środę obchodziliśmy Święto Szkoły - Dzień Patrona.
To już 26 rocznica nadania naszej szkole imienia Jana Pawła II.
Uczniowie, nauczyciele i goście uczestniczyli w Mszy Świętej
i oglądnęli wzruszające przedstawienie przybliżające wartości
propagowane przez naszego świetego patrona.
Nieco później była dyskoteka i poczęstunek przygotowany
przez nieocenione panie z Rady Rodziców.

 

16 X 2019 R. - BIJEMY REKORD!!!

W środę uczniowie naszej szkołe brali udział w ogólnopolskiej akcji
bicia rekordu w  jenoczesnej resuscytacji krążeniowo - oddechowej.
Nasze wydarzenie zostało zorganizowane w ramach  obchodów
“Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca”.
Dzień ten obchodzony jest od 2013 roku z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji.
Jego celem jest popularyzacja wiedzy na tematzasad udzielania pierwszej pomocy w stosunku do osoby, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia.
Fundacja WOŚP uczestniczy w jego obchodach od samego początku.
Ma to związek z prowadzonym przez OrkiestręProgramem Edukacyjnym
"Ratujemy i Uczymy Ratować", dzięki któremu w szkołach podstawowych w całej Polsce powszechnie uczy się zasad pierwszej pomocy.
Od godz 12.00 do 12.30 uczniowie na zmianę wykonywali resuscytację na fantomach.
Film z tego wydarzenia można zobaczyć klikając w link
https://youtu.be/r9RaHNGIFCM 
a zdjęcia w naszej galerii.

 

UWAGA!!! PONIEDZIAŁEK 14 X 2019 r
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

W poniedziałek nie ma lekcji.
Uczniowie przychodzą do szkoły zgodnie z podanym harmonogramem:

Klasy IV – VIII
8.00 Akademia na sali gimnastycznej
9.00 – 10.00 spotkanie z wychowawcami

Klasy I – III
11.00 udział w ślubowaniu klas I
12.00 – 13.00 spotkanie z wychowawcami

"PIOTRUŚ  PAN" W DOMU KULTURY w WOLBROMIU

 23  września uczniowie  klas I‐III pod opieką swoich wychowawców udali się  do Domu Kultury w Wolbromiu  na sztukę teatralną pt. „Piotruś Pan”, którą wystawiał NARODOWY TEATR EDUKACJI z Wrocławia. W sali widowiskowej młodzi widzowie obejrzeli piękną i barwną inscenizację, opowiadającą o chłopcu, który nigdy nie chciał dorosnąć oraz o ciągle prześladującym go wrogu — groźnym kapitanie Haku. Czas spędzony w teatrze wpłynął pozytywnie na nastrój wszystkich gdyż przedstawienie było piękne.

 

GANG ŚWIEŻAKÓW

         W tym roku po raz drugi włączyliśmy się do akcji  "Szkolne Przygody Gangu Słodziaków". Pomysłodawcą jest sieć sklepów Biedronka. „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” to akcja dla klas I-III szkół podstawowych, którego celem jest budowanie nawyku codziennego czytania wśród uczniów. Czytanie pełni ważną rolę w rozwoju dziecka, ponieważ uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację oraz pobudza wyobraźnię. Każdy uczeń do lepszej motywacji czytania otrzymał od organizatora album na naklejki ze Słodziakami oraz zakładkę do książki. Uczeń za  każdy dzień czytania otrzymuje 1 naklejkę. Każda klasa otrzymała także po 2 Słodziaki jako maskotki.

 

„NIE ŚMIECIMY -  SPRZĄTAMY- ZMIENIAMY”  20 września 2019 r.

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny włączyli się w  akcję „Sprzątania Świata”.  W tym roku harmonogram tego dnia przewidywał m.in.

  • prelekcję wygłoszoną przez zaproszonych gości z Zakładu Gospodarki Komunalnej "Bolesław"  na temat „Segregujemy śmieci”
  • przedstawienie ekologiczne w wykonaniu uczniów i chóru szkolnego
  • pokaz mody ekologicznej uczniów klas I-VIII

Na zakończenie tego dnia  uczniowie klas I-VIII zostali  zaopatrzeni  w rękawiczki i worki   wraz z nauczycielami udali się by  porządkować teren wokół szkoły i drogę do szkoły. 
Takie akcje uczą młode pokolenia jak  ważne jest dbanie o czystość wokół nas, segregacja odpadów, oszczędzanie wody i energii.

 FOTOGRAF I FLUORYZACJA - 18 WRZEŚNIA 2019

W środę uczniowie klsy I i VII mieli możliwość zrobienia w szkole zdjęć do legitymacji szkolnych.

Uczniowie klas I - VI pod opieką wykwalifikowanej osoby (pomoc dentystyczna) biorą udział w akcji fluoryzacji zębów. Fluor to pierwiastek, który jest niezbędny dla zachowania zdrowych zębów, wzmacnia szkliwo, tworząc na zębie barierę odporną na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych i drobnoustrojów. Fluor dostarczany jest do organizmu wraz z jedzeniem i wodą, a także wraz ze środkami do higieny jamy ustnej(pasta do zębów, nić dentystyczna czy płyn do płukania jamy ustnej), jednak istnieją sytuacje, jak niedobory fluoru czy okresowa profilaktyka, gdy należy wykonać zabieg fluoryzacji u dentysty. Fluoryzacja to zabieg polegający na nałożeniu na powierzchnię zębów preparatu o wysokim stężeniu fluoru. Jak działa fluor na zęby?

  • uodparnia szkliwo zębów na działanie szkodliwych kwasów i bakterii;
  • wspomaga tak zwaną remineralizację szkliwa, to znaczy odbudowę w miejscach, gdzie pojawiają się drobne ubytki;
  • hamuje rozwój bakterii, które przyczyniają się do powstawania próchnicy;
  • tworzy na zębach barierę, która utrudnia przywieranie osadu i tworzenie się kamienia nazębnego.

 NAUKA DLA CIEBIE - 16 WRZEŚNIA 2019 R

W poniedziałek 16 IX 2019 r uczniowie klasy VII i VIII pod opieką nauczycieli: p. L. Marszałek, J. Tarchoł, G. Rosy i J. Gastoł wzięli udział w Kongresie Społecznej Odpowiedzialności Nauki - Nauka dla Ciebie, w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego, ul Krupnicza 33, w Krakowie.Na naukowe show zapraszał Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin, który powitał zebranych. Naukowe gwiazdy polskiej telewizji i Internetu oraz eksperci czarowali uczniów wiedzą o świecie i najnowszych technologiach. Było o kosmosie, było o średniowieczu, o czasach II Rzeczpospolitej oraz o tym, jak fizyki uczyć się z uśmiechem na twarzy. Kongres Społecznej Odpowiedzialności Nauka dla Ciebie, to kongres naukowo-poznawczy, wydarzenie dla szkół, dzieci i nauczycieli. Na spotkanie z nauką przyszło ponad 4 tys. dzieci i młodzieży. Była też szansa, by dotknąć prawdziwego marsjańskiego łazika – studenci Politechniki Świętokrzyskiej przywieźli sprzęt, który właśnie wygrał międzynarodowy konkurs European Rover Challenge. Gdy wjechał na scenę i pokazał swoje możliwości, część uczniów nie potrafiła uwierzyć w to, co widzi. Niektórzy prześcigali się w wymyślaniu kolejnych zadań dla łazika: od nalewania wody do szklanki po tańczenie na głównej scenie.

MLEKO I WARZYWA DLA ZDROWIA

              Jak co roku uczniowie naszej szkoły będą mogli bezpłatnie otrzymać mleko,
przetwory mleczne, wzrywa i owoce.
Można zapisywać uczniów na obiady w formie kateringu.

W związku z likwidacją sklepiku w szkole zainstalowano automat sprzedający napoje i przekąski (tylko zdrowa żywność).

MAŁOPOLSKIE TALENTY

             14 września rozpoczęliśmy w szkole zajęcia z projektu unijnego Małopolskie Talenty. Uczniowie klas V - VIII, którzy zostali zakwalifikowania do projektu na podstawie testów kompetencji, będą brali udział w zajęciach projektowych z: języka angielskiego,matematyczno - przyrodniczych, TIK i przedsiębiorczości. Dodatkowo będą mieli zajęcia ponadprzedmiotowe uczące jak się uczyć.

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

              2 września 2019 roku uroczyście rozpoczęliśmy  nowy rok szkolny.  O godzinie 8.00 uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w Kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sułoszowej. Następnie  udaliśmy się do szkoły, gdzie nastąpiło oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020. Pani Dyrektor Joanna Gastoł powitała po wakacjach uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników obsługi. Szczególne słowa powitań skierowała do tych, którzy w tym roku po raz pierwszy przekroczyli próg naszej szkoły, czyli uczniów klas pierwszych.

W kolejnej części uroczystości głos zabrała pani Grażyna Rosa, która w swojej wypowiedzi  nawiązała do 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej. W bardzo ciekawy sposób opowiedziała nam o  bohaterach – obrońcach Rzeczypospolitej Polskiej, którzy odważyli się zbrojnie przeciwstawić niemieckiemu i sowieckiemu najeźdźcy.

Później głos znów zabrała pani Dyrektor która życzyła uczniom samych sukcesów w nauce, radości, realizacji swoich pasji, życzyła, aby każdy dzień spędzony w szkole przynosił miłe wspomnienia.  Po części oficjalnej uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami.

Kalendarz

Terminarz wydarzeń szkoły

Pn Wt Śr Cz Pt So N
2
3
4
5
6
7
8
9
10
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 1
im. Jana Pawła II

ul. Szkolna 9
32-045 Sułoszowa

tel/ fax: 12 3896025
e- mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Projekty, programy i akcje

My na mapie