Aktualności 2017/2018

ZAGŁOSUJ Z NAMI

Gmina Sułoszowa a jednocześnie nasza szkoła została zgłoszona do konkursu!
Prosimy o wsparcie!
Wejdź na stronę www.powietrzebezsmieci.pl wybierz:
Gmina Sułoszowa ul. Szkolna 9,
zaloguj się i codziennie oddaj głos na naszą gminę a jednocześnie szkołę!

https://www.powietrzebezsmieci.pl/modules/custom/pbs_custom/promotion/PBS_FB_cover_828x315.png

SPOTKANIE Z TRUDNĄ RZECZYWISTOŚCIĄ

2 marca 2018 r. 23 osoby należące do kółka teatralnego „Teatr z pasją” były na ciekawej i pouczającej wycieczce w Krakowie. Pierwszym przystankiem naszej podróży był kościół Nawrócenia św. Pawła. Tam powtórzyliśmy wszystko, co wiemy na temat sztuki sakralnej. Kolejnym przystankiem był Instytut Pola Dialogu, gdzie podczas warsztatów dowiedzieliśmy się o obecnej trudnej sytuacji chrześcijan prześladowanych. Wstrząsające informacje wywarły na nas duży wpływ i otworzyły nasze serca na potrzeby tych, którzy nie mogą tak swobodnie wyznawać wiary w Boga jak my. Dlatego kolejnym przystankiem w naszej podróży była modlitwa w kaplicy przy ul. Bernardyńskiej, którą poprowadził dk. br. Tadeusz Biela z Towarzystwa Ducha Św. Po modlitwie przejechaliśmy do kolejnego punktu naszej podróży: kawiarni STOPKLATKA na warsztaty czekolady. Usłyszeliśmy o tym, jak wygląda proces wytwarzania czekolady. Jednak najcenniejszym w tych warsztatach okazało się własnoręczne zrobienie swojej tabliczki czekolady.
Wracaliśmy do domu ubogaceni duchowo i … smakowo.

LEKCJE RELIGII

Lekcje religii w naszej szkole to nie tylko suche przekazywanie wiedzy. To twórcze wykorzystywanie zdolności dzieci,

rozwijanie w nich wyobraźni oraz praktyczne zastosowanie przykazania miłości: " Kochaj bliźniego swego jak siebie samego".

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wybranych zajęć.

OGŁOSZENIE 

            Informujemy, że w naszej szkole od dnia 01.09.2017 r. rozpoczął swoją działalność Szkolny Punkt Informacji i Kariery (SPInKa), zapewniający wsparcie uczniom i ich rodzicom w zakresie doradztwa edukacyjno – zawodowego. Punkt jest prowadzony w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II”.

            Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego
na lata 2014-2020, 10 Oś Priorytetowa Wiedza i Kompetencje, działanie 10.2 Rozwój kształcenia zawodowego uczniów.

W terminie 26.02.2018 r. – 02.03.2018 r. trwać będzie rekrutacja na zajęcia edukacyjno – zawodowe dla uczniów klasy VII. Szczegółowych informacji udziela szkolny doradca zawodowy – p. Karolina Nowak oraz wychowawca klasy VII – p. Joanna Mirek.

Informacja o wynikach rekrutacji zostanie przedstawiona 06.03.2018 r.

Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w zajęciach z doradztwa edukacyjno – zawodowego          w SPInKa zawiera załącznik dostępny w pokoju pedagoga szkolnego oraz sekretariacie szkoły.

 
   

 ZABAWA KARNAWAOWA

Dnia 8 lutego 2018 roku tj. w czwartek odbędzie się w naszej szkole zabawa karnawałowa. Klasy I - III bawią się od godziny 14:00 do 17:00, natomiast klasy IV do VII od godziny 16:00 do 19:00.

Zapraszamy w strojach karnawałowych i już dziś życzymy Wam wspaniałej zabawy!!!

   SPOTKANIE Z RODZICAMI     

 Przypominamy, iż dnia 1 lutego 2018 roku odbędzie się spotkanie rodziców z Dyrektorem           i nauczycielami o godzinie 16:00 na którym zostanie podsumowane I półrocze.

   ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ BABCI I DZIEŃ DZIADKA

23 I 2018 r. na uroczystość środowiskową Dnia Babci i Dnia Dziadka

w progi naszej szkoły zawitali zacni Goście. Wnuczęta z klasy III A zapragnęły

podziękować swoim Babciom i Dziadkom za ich miłość i dobre słowo, za wspólnie spędzony czas i poświęcenie oraz za trud i pomoc rodzicom.

Zebranych licznie gości powitał Dyrektor Szkoły, a Wicedyrektor złożyła zebranym najserdeczniejsze, ciepłe życzenia.

Na ten szczególny dzień wnuczęta z III A przygotowały program recytatorsko -wokalno-taneczny pt. „Dzień pełen niespodzianek”. Swoje umiejętności aktorskie dzieci zaprezentowały w humorystycznych scenkach: „Babuniu, gotuj pierogi”, „Przystanek”, „U lekarza” oraz w przedstawieniu „Budzik babci Zosi”, które wywołały poruszenie i uśmiech na twarzach najbliższych. Swą miłość i wdzięczność wobec dziadków wnuczęta wyraziły w wierszu i piosence. Do życzeń dzieci dołączyło się też wraz z życzeniami 12 miesięcy.

Wszyscy dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku i serca w to, aby jak najpiękniej wyrazić swoją miłość i szacunek oraz podziękować dziadkom za cierpliwość, zrozumienie i opiekę, a przede wszystkim za czas, który zawsze mają dla swoich wnuków.

         KOCHAMY WAS CAŁYM SERCEM

Po występach wnuczęta złożyły życzenia swym Babciom i Dziadkom, wręczając im własnoręcznie wykonane upominki: serca z wiązanką życzeń w obrazku oraz lampionik. Po części artystycznej odbyły się konkursy: baloniki z pytaniami/zadaniami, jedzenie ciastek zawieszonych na nitkach, śpiewanie STO LAT z plasterkiem cytryny w ustach, rozpoznawanie wnuczka/wnuczki po głosie, quiz – czy znam swoją babcię/dziadka? , w których licznie i bardzo chętnie wszyscy uczestniczyli. Zaproszono do tańca Specnerin, który odtańczono wspólnie w kole przez wnuczęta , babcie i dziadków.

Dla zaproszonych gości i wnucząt, aktywne mamy uczniów z klasy III A, przygotowały poczęstunek (danie gorące, ciasto, kawa, herbata, owoce). Uroczystość zakończyła się wspólnym śpiewaniem pieśni biesiadnych znanych dziadkom z lat ich młodości. To był naprawdę wyjątkowy i wspaniały dzień pełen wzruszeń, dumy, serdeczności, radości i uśmiechu. Wspólne świętowanie było okazją do zacieśnienia więzi najmłodszych z seniorami oraz uczyło szacunku i miłości do starszych.

A NAJBARDZIEJ DZIĘKUJEMY ZA TO, ŻE … JESTEŚCIE

Mamy nadzieje, że wspólnie spędzone w Naszej Szkole chwile na długo pozostaną w pamięci, zarówno dla dzieci, jak i dla Babć i Dziadków, którzy zaszczycili nas swoją obecnością.

Wychowawca kl. III A: J. Wielgut

WYNIKI KONKURSU CZYTELNICZEGO

W dniu 29 XI 2017 r. w bibliotece szkolnej odbył się konkurs dla uczniów klas I – III

„ Krótkie lekturki na długie jesienne wieczory”.

Uczniowie sprawdzili swoją wiedzę z zakresu lektury rozwiązując test.

Klasa I        

1 miejsce: Natalia Górka

2 miejsce: Kacper Gorajczyk

3 miejsce: Zosia Pasek

4 miejsce: Maja Rzepka

Klasa II

1 miejsce: Olaf Front, Daria Stopa, Marysia Chmiest, Dominika Witowska

 2 miejsce: Ala Przywora

Klasy IIIa i b

 miejsce: Piotr Postołek, Zuzia Kijak, Zuzia Orczyk

 2 miejsce: Julia Kania, Monika Gęgotek

 3 miejsce: Jakub Kiszka

 4 miejsce: Tosia Pieszczek

miejsce: Karolina Baranek

 ZAPROSZENIE NA DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Dziś dla Babci słońce mamy i całuski dla Dziadziusia,

Dziś życzenia składa wnuczek i piosenki śpiewa wnusia.

Babciu, Dziadku – chcemy byście z nami byli.

Wolnej chwili więc szukajcie, do drzwi Naszej Szkoły zapukajcie!

Z a p r o s z e n i e

Serdecznie zapraszamy wszystkie nasze

Babcie i Dziadków na uroczystość środowiskową

Dnia Babci i Dnia Dziadka,

która odbędzie się w auli SP nr 1 w Sułoszowej

w dniach:

 23 stycznia 2018 r.– uczniowie klasy III a,

24 stycznia 2018 r.– uczniowie klasy II i III b,

25 stycznia 2018 r.– uczniowie klasy I.

Wnukowie

                                   z Wychowawcami

 

II DIECEZJALNY KONKURS KOLĘD

 Dnia 12 stycznia 2018 r. w Szkole Podstawowej Nr 26 w Dąbrowie Górniczej odbył się II Diecezjalny Konkurs Kolęd „Hej kolęda, kolęda!” Naszą szkołę godnie reprezentowała Zosia Pasek z klasy I. Zaśpiewała kolędę pt. „Roztańczyły się gwiazdy”. Przyszły rok to szansa dla kolejnego pierwszaka.

ZAWODY POWIATOWE W PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT

Uczennice klasy IV i V zajęły 3. miejsce w powiatowych zawodach w piłce nożnej dziewcząt w turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.

ŚWIATŁO Z BETLEJEM

Niedzielne popołudnie 7 stycznia 2018 r. było dla wielu mieszkańców Sułoszowej okazją do tego, by spędzić miło czas w gronie swoich najbliższych oraz w klimacie sztuki zaproponowanej przez „Teatr z Pasją”. Aktorzy z nieukrywaną pasją wcielili się w role bożonarodzeniowych postaci i z ogromną swobodą zagrali jasełka. Miłą atmosferę wprowadziły organizatorki nie tylko poprzez nawiązanie bezpośredniego kontaktu z publicznością ale także poprzez wystrój sali – stoliki ustawione na wzór kawiarni, świece na każdym stoliku oraz ciasta, by w między czasie móc ich skosztować.

Przedstawienie uświetnił jak zawsze przepięknym śpiewem chór szkolny prowadzony przez p. Renatę Guzik. Efektowny taniec aniołów przygotowała p. Agnieszka Gorajczyk.

Niech Jezus rodzi się w nas każdego dnia. Niech w Nim znajdujemy odwagę, by w żłobku naszego grzechu odnajdywać Życie.

Zapraszamy już teraz na kolejne przedstawienie z repertuaru „Teatru z Pasją”.

WYNIKI KONKURSU MATEMATYCZNEGO

W dniu 4 grudnia  br. w naszej szkole odbył się szkolny konkurs matematyczny dla klas I – III Mistrz Zadań Tekstowych

            W klasowych eliminacjach zostało uczestniczyło  47 uczniów. W czasie godzinnych zmagań młodzi matematycy musieli wykazać się nie lada umiejętnościami, bowiem zadania miały wysoki stopień trudności, wykraczający ponad podstawę programową, przewidzianą dla danej kategorii wiekowej.

 Finaliści rozwiązywali zadania, układali treść zadań, pytania, algorytmy matematyczne, odpowiedzi. Musieli wykazać się umiejętnością czytania                   i pisania ze zrozumieniem, wyszukiwania informacji oraz logicznym myśleniem.

Mistrzami zadań tekstowych 2017 roku zostali:

w kategorii klas pierwszych:

 1 miejsce -  Natalia Górka

2 miejsce –  Magdalena  Majda

3 miejsce–  Jakub Bąk

w kategorii klas drugich:

1 miejsce – Olaf Front

2 miejsce –  Dominika Witowska

3 miejsce –  Wiktoria Kiszka

w kategorii klas trzecich:

III A

1 miejsce –  Maciej Kafel

2 miejsce –  Filip Lodarski

3 miejsce – Kacper Marszałek  

III B

1 miejsce – Kacper Torchół

2 miejsce – Michał Krawiec

3 miejsce –  Mateusz Kozioł

 Naszym młodym Mistrzom – serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

ZAPRASZAMY  NA III  OTWARTY TURNIEJ
TENISA STOŁOWEGO
- MIKOŁAJKOWY

17.12.2017r. od godz. 12:00 

Zgłoszenia przyjmowane będą na 10 min przed rozpoczęciem
poszczególnych kategorii. 

                         
                                           Wpisowe do turnieju wynosi:                                                 
          * 5 zł - uczniowie szkół ponadgimnazjalnych* 10 zł  - osoby dorosłe

PROGRAM ZAWODÓW :

godz. 12:00  -  dziewczęta i chłopcy  KLAS I - III - szkoły podstawowe

godz. 13:30   -  dziewczęta i chłopcy  KLAS IV - VI - szkoły podstawowe

godz. 15:00   -  klasa VII dziewczęta i chłopcy oraz klas gimnazjalnych

godz. 16:00  -  dziewczęta i chłopcy  szkół średnich

godz. 17:00  -  kobiety i mężczyźni

DLA UCZESTNIKÓW TURNIEJU PRZEWIDZIANE DYPLOMY,  MEDALE, DROBNE UPOMINKI ORAZ POCZĘSTUNEK

TEL. KONTAKTOWY: 12 3896 025

UCZESTNIKÓW TURNIEJU OBOWIĄZUJE STRÓJ SPORTOWY
I OBUWIE SPORTOWE ORAZ WŁASNY SPRZĘT

Zawody odbędą się na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej Nr 1             
w Sułoszowej

WYCIECZKI MIKOŁAJKOWE
Uczniowie klas IV - VI - 1 XII 2017 r, klasy VII - 5 XII 2017 r a uczniowie klas I - III - 7 XII 2017 r wezmą udział (już tradycyjnie) w wycieczkach Mikołajkowych do Krakowa.
W programie wiele atrakcji: kino, kręgle czy świat trampolin.
Życzymy miłego wypoczynku.

WSPIERAMY CHORYCH I NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami wzięli udział w akcji "Świąteczne Kartki Dobroczynne" organizowaną przez Stowarzyszenie Sursum Corda.

Uczennice klasy IV b: Zuzia Milej, Daria Chmiest i Ania Kozioł zachęcały do zakupu
kartek świątecznych.
Dochód ze sprzedaży został przekazany Fundacji i będzie przeznaczony na pomoc chorym
i niepełnosprawnym w programie "Na ratunek".

ANDRZEJKI
Dnia 30.11.2017 roku dla uczniów naszej szkoły w godzinach od 1500 - 1800
odbędzie się zabawa „ANDRZEJKOWA”.
Wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy !!!

SZKOLNY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
Drogi uczniu/uczennico!
Uwaga! Miła niespodzianka!
Jeżeli w dniu 27 XI 2017 r. zabierzesz ze sobą
do szkoły PLUSZOWEGO MISIA,
to dzięki niemu możesz uniknąć jedynki!
MIŚ zwalnia danego ucznia z odpowiedzi ustnej!

CAŁA SZKOŁA CZYTA DZIECIOM
Z okazji zbliżającego się
Światowego Dnia Pluszowego Misia  - 25 listopada
biblioteka szkolna ogłasza
TYDZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA
w naszej szkole (27 XI - 1 XII 2017 r.)
i zaprasza
uczniów klas I - III do czytania misiowej lekturki - "Kubuś Puchatek" A. A. Milne,
a uczniom klas IV - VII poleca - "Dynastię Miziołków" J. Olech.
Czytamy na pierwszej godzinie lekcyjnej (10 - 15 minut).
Czyta nauczyciel lub uczeń/uczennica.

Każda klasa otrzyma książkę i zakładkę.
Książką opiekuje się przewodniczący klasy lub dyżurny.

ZDROWE ŚNIADANIE

W środę 22 XI odbędzie się akcja "Zdrowe śniadanie".
Na pierwszej lub drugiej godzinie lekcyjnej uczniowie przygotują i zjedzą posiłek
ze zdrowych produktów. Składniki zakupiono dzięki dofinansowaniu
z Urzędu Gminy z programu profilaktycznego.

Uczniowie przynoszą: deseczkę do krojenia, nóż, widelec, talerzyk (jednorazowy),
serwetki, fartuszek (kto ma).
O godz. 9.50 zapraszamy wszystkich na aulę na przedstawienie pt. : Złota rybka.
Wcześniej uczniowie wzięli udział w konkursie na zwierzątko morskie. Wszystkie prace uczniów są wyeksponowane "w sieci" w holu szkoły.

NOC W SZKOLE

Wieczorem 17 listopada (piątek) uczniowie klasy VII zjawili się w szkole aby się uczyć.
Brali udział  w zajęciach realizowanych w ramach projektu Rozwój kompetencji kluczowych uczniów Gminy Sułoszowa. Rozwiązywali zadania matematyczne w ramach zajęć wyrównawczych i kółka matematycznego oraz uczyli się jak bezpiecznie korzystać
z internetu.
Były też przyjemności: pyszna pizza i film. Około 23.30 wszyscy ułożyli się do snu.
To była długa ale przyjemna noc.

ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

10 oraz 11 listopada 2017 roku w naszej szkole uroczyście świętowaliśmy 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji odbyła się akademia dla uczniów szkoły oraz środowiska lokalnego. Uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum zaprezentowali montaż słowno - muzyczny zatytułowany "Stara Szabla". Przypomnieliśmy sobie, że po 123 latach niewoli i męczeństwa narodu Polacy od 11 listopada 1918 roku mogą cieszyć się wolnością. Była to dla wszystkich lekcja historii i patriotyzmu. Na zakończenie uroczystości odbyło się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

Akademię przygotowała p. Renata Guzik, p. Bożena Bosak i p. Agnieszka Gorajczyk.

DODATKOWE ZAJĘCIA
DLA UCZNIÓW Z PROBLEMAMI DYSLEKTYCZNYMI

Od 6 XI w naszej szkole prowadzone są dodatkowe zajęcia dla uczniów z problemami dyslektycznymi: w piątki o godz. 11.50 dla uczniów klas II i III, we wtorki o godz. 12.50 dla uczniów klas IV i w poniedziałki o godz. 14.25 dla uczniów klas V, VI i VII.

NIEZWYKŁA PROCESJA

Uroczystość Wszystkich Świętych oraz jej oktawa to jedna z najlepszych okazji, by na nowo przypomnieć sobie, do czego wzywa nas Pan, do czego uzdalnia nas Duch. Świętość każdego z dzieci to pragnienie Serca Boga.

4. XI. 2017r. w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sułoszowej odbyła się uroczysta procesja na początku Eucharystii, w której dzieci wzniosły relikwie sześciu świętych:    św. Wawrzyńca, św. Jana Pawła II, św. Faustyny, św. Pio, św. Alberta, św. Rafała Kalinowskiego. Było to niezwykłe doświadczenie i przypomnienie o naszym najgłębszym pragnieniu relacji z Ojcem.

DODATKOWE ZAJĘCIA DLA UCZNIÓW KLASY VII

W roku szkolnym 2017/18 oraz 2018/19 nasza szkoła uczestniczy w projekcie współfinansowanym przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego: Rozwój kompetencji kluczowych uczniów w Gminie Sułoszowa. Projekt obejmuje zajęcia z przedmiotów matematyczno – przyrodniczych i informatyki.

W związku z tym uczniowie klasy VII uczestniczą w zajęciach wyrównawczych z matematyki i fizyki, kółkach: matematycznym: Młodzi matematycy, fizycznym: Prawa fizyki wokół nas, informatycznym, zajęciach „Bezpieczeństwo w sieci” a od stycznia będą mogli uczestniczyć w kółku chemicznym i biologicznym.

KONKURS PIOSENKI O JANIE PAWLE II

W naszej szkole 12 października 2017 roku odbył się Konkurs Piosenki o Janie Pawle II. Na pewno był to pierwszy taki konkurs w historii Sułoszowej, pierwszy w historii dekanatu i pierwszy w historii diecezji. Zaangażowanie uczniów było wielkie. Emocje, które towarzyszyły, olbrzymie. A wnioski pokonkursowe, wyciągnięte przez organizatorów jednoznaczne: warto przygotowywać tego typu wydarzenia. Bóg niech będzie uwielbiony we wszystkim, co zaistniało 12 października w sułoszowskiej szkole.

KONKURS WIEDZY BIBLIJNEJ

27.X.2017 r. odbył się w naszej szkole etap szkolny Konkursu Wiedzy Biblijnej dla szkół podstawowych. Jego hasło brzmiało „Ty jesteś mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie”. (Mk 1, 11).
Wzięło w nim udział troje uczniów.
Zwycięzcą konkursu na etapie szkolnym została Aneta Łanik (klasa V), drugie miejsce zajęła Liliana Sitko (klasa VII), a trzecie Paul Goraj (klasa V).
Wszyscy uczniowie przeszli do kolejnego etapu konkursu.

KONFERENCJA
DLA SZKÓŁ IM. JANA PAWŁA II I KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO

Dnia 26 X 2017 r pani Dyrektor Joanna Gastoł i pani Bożena Bosak brały udział
w Ogólnopolskiej Konferencji "Etos Jana Pawła II i Kardynała Stefana Wyszyńskiego inspiracją do wychowania młodego pokolenia". Prelekcje wygłaszali m. in. Prymas Polski Arcybiskup Wojciech Polak oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego czy Centrum Myśli Jana Pawła II. Moderatorem paneli dyskusyjnych była naczelnik ZHP pani Małgorzata Sinica. Udział w konferencji był bardzo owocny.

ŚWIĘTO SZKOŁY - DZIEŃ PATRONA

24 X 2017 r zapraszamy na Święto Szkoły - dzień poświęcony naszemu patronowi Janowi Pawłowi II.
Program:
8.00 Msza Święta
9.00 Akademia
W drugiej części uczniowie klas VI, VII i klas gimnazjalnych
oglądną film o Janie Pawle II oraz wszyscy uczniowie
wezmą udział w dyskotece i dostaną poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.

Uroczystość zakończymy: klasy I - V około 12.30 a starsi uczniowie ok 14.00.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ I ŚLUBOWANIE KLASY I

13 października 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej i Ślubowania klasy I. Na tę ważną uroczystość przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Sułoszowa - p. Stanisław Gorajczyk, Proboszcz naszej parafii - ks. Leszek Kołczyk, Dyrektorzy, Nauczyciele, Pracownicy administracji i obsługi oraz Rodzice naszych pierwszaków.

Uroczystość rozpoczął występ uczniów, w którym podziękowali nauczycielom za trud włożony w ich nauczanie i wychowanie (opieka - p. Agnieszka Gorajczyk i Grażyna Safian, oprawa muzyczna - p. Renata Guzik).

Następnie odbyło się ślubowanie klasy I. W tym dniu pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do grona uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Sułoszowej. Uroczystość ślubowania i pasowania na ucznia to dla każdego pierwszaka wielkie święto. Co roku wszyscy starają się, aby ten dzień był pełen niezapomnianych, wspaniałych wrażeń. Tak właśnie było i tym razem.  Uczniowie klasy I pod opieką wychowawcy p. Jolanty Woszczek zaprezentowali program artystyczny, w którym pokazali to, czego już zdążyli nauczyć się w szkole. Śpiewali, recytowali wiersze, wykonywali zadania. Swoim występem przekonali wszystkich, iż zasługują na miano ucznia naszej szkoły. Następnie uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie i zostali przez panią dyrektor Joannę Gastoł pasowani na ucznia. Otrzymali swój pierwszy dokument - legitymację szkolną i upominki. Przedstawiciele Samorządu Szkolnego wręczyli uczniom tarcze szkolne, udzielili im wielu cennych rad i złożyli życzenia. Również rodzice złożyli swoim pociechom życzenia i obdarowali prezentami, które będą pamiątką tego uroczystego wydarzenia.

KRAKÓW - AKCJA POLA NADZIEI

Dnia 4. X. 2017 roku 8 uczennic z klasy VII wzięło  udział w akcji wolontaryjnej  „Pola Nadziei”  - największej akcji charytatywnej małopolski. Uczennice kwestowały na ulicach Krakowa, zbierając  fundusze na opiekę nad osobami terminalnie chorymi - pacjentami krakowskiego Hospicjum im. św. Łazarza. Następnie wzięły udział w Żonkilowym Marszu Nadziei i sadzeniu cebulek tych kwiatów na Plantach oraz – po raz pierwszy – na dziedzińcu kurii metropolitalnej. Dziękujemy dziewczynkom za ich trud i ciężką prace!!!!!

PIELGRZYMKA DO CZĘTOCHOWY

4 X 2017 r. uczniowie klas III z rodzicami wzięli udział
w XVII Pielgrzymce Rodziny Szkół Jana Pawła II do Częstochowy.
Uczestniczyli we Mszy Świętej, zwiedzili Jasną Górę
oraz Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej - Patronki Rodzin.

WYCIECZKA DO KOTLINY KŁODZKIEJ

W dniach od 25 - 29 IX 2017 r  uczniowie klas IV i V uczestniczyli w wycieczce do Kotliny Kłodzkiej.
Atrakcji było wiele!

Zwiedzaliśmy Zamek Książ, twierdzę Srebrna Góra, Błędne Skały,
Torfowisko "Pod Zieleńcem", kopalnię w Złotym Stoku, muzwum zabawek.
Zwiedzaliśmy parki zdrojowe w uzdrowiskach: Duszniki Zdrój, Polanica - Zdrój
i Kudowa - Zdrój.
Uczestniczyliśmy w warsztatach: czerpaliśmy papier, toczyliśmy naczynia z gliny,
obsługiwaliśmy średniowieczne machiny.
Najbardziej podobało nam się ZOO i Park Safari w Dvur Kralowe w Czechach.

JUŻ JESIEŃ

Pierwszy dzień kalendarzowej jesieni przypada 23 września.

SPRZĄTANIE ŚWIATA

Tegoroczne hasło Sprzątania Świata to „Nie ma śmieci, są surowce”.

W ramach akcji odbyło się:

1. Przedstawienie artystyczne pt. „Szanuj wodę”.

2. Spotkanie z pracownikami ZGK – Bolesław w ramach której uczniowie obejrzeli prelekcję multimedialną, atrakcją dla uczniów było zobaczenie wyposażenie wozu „śmieciarki”. Przeprowadzili również konkursy wiedzy na temat segregacji śmieci, recyklingu i ochrony środowiska w każdym aspekcie. Dla uczniów ZGK ufundowało atrakcyjne nagrody.

3.  Następujące konkursy:

Konkurs ekologiczny „Drzewko szczęścia”.

Zbiórka makulatury ,zużytych baterii, zakrętek.

WYJAZDY NA BASEN

Dnia 13 IX 2017 r po raz pierwszy w tym roku szkolnym uczniowe pojechali na basen.
Nauka pływania będzie odbywała się w każdą środę. Wyjazd o godz. 15.15.
Uczniowie klasy IV uczestniczą w nauce pływania w ramach czwartej godziny WF.

 WITAJ SZKOŁO !!!

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18 odbędzie się 4 IX 2017 r.
O godzinie 8.00 Msza Święta w Kościele Parafialnym
9.00 spotkanie z Dyrektorem i wychowawcami.
 

Kalendarz

Terminarz wydarzeń szkoły

Pn Wt Śr Cz Pt So N
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 1
im. Jana Pawła II

ul. Szkolna 9
32-045 Sułoszowa

tel/ fax: 12 3896025
e- mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Projekty, programy i akcje

My na mapie