Aktualności 2018/2019

OGŁOSZENIE

            Gmina Sułoszowa od dnia 01.09.2017 r. przystąpiła do projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II”. W związku z tym w naszej szkole został utworzony Szkolny Punkt Informacji i Kariery (SPInKa). W bieżącym roku szkolnym, odbywają się zajęcia edukacyjno–zawodowe dla uczniów klas VIII oraz klas III gimnazjum.
Zajęcia takie są również planowane dla obecnej klasy VII na rok szkolny 2019/2020. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego  w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego
na lata 2014-2020, 10 Oś Priorytetowa Wiedza i Kompetencje, działanie 10.2 Rozwój kształcenia zawodowego uczniów.

          Rekrutacja na zajęcia dla klasy VII odbędzie się w dniach 03.06.2019 r. – 12.06.2019 r. Szczegółowych informacji udziela doradca zawodowy – p. Karolina Nowak oraz wychowawca klasy VII – p. Lucyna Marszałek. Informacja o wynikach rekrutacji zostanie przedstawiona 19.06.2019 r.

Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w zajęciach z doradztwa edukacyjno–zawodowego w SPInKa zawiera załącznik dostępny w sekretariacie szkoły.

SPRAWDZIAN KOMPETENCJI TRZECIOKLASISTY

                 Dnia 15 maja 2019 r. w naszej szkole odbył się Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty. Tego dnia uczniowie klasy III odświętnie ubrani i z dobrymi humorami zjawili się w szkole. Do sprawdzianu przystąpiło 12 uczniów. Test składał się z dwóch części: polonistycznej i matematycznej. Pierwsza część sprawdzała umiejętność czytania ze zrozumieniem, wiedzę o języku oraz umiejętność tworzenia samodzielnych tekstów. Arkusz z edukacji polonistycznej zawierał 12 zadań, z czego 8 z nich to zadania zamknięte. Druga część to arkusz matematyczny, który składał się z 14 zadań – 4 z nich to zadania otwarte. W arkuszu znajdowały się podstawowe zagadnienia dotyczące sprawności rachunkowej oraz praktycznych umiejętności w rozwiązywaniu zadań matematycznych. Na rozwiązanie każdego z arkuszy dzieci miały 45 minut.

Sprawdzian trzecioklasistów ma pozwolić uczniom na sprawdzenie swoich umiejętności oraz zapoznanie się z ich słabymi i mocnymi stronami. Ma również dostarczyć informacji na temat poziomu wiedzy i umiejętności na tym etapie nauczania. Test trzecioklasisty ma także za zadanie zapoznanie dzieci z formułą egzaminacyjną, co będzie pomocne w dalszej edukacji

XVI OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK

            W bibliotece szkolnej w dniach 8-15 maja odbyła się XVI edycja ogólnopolskiego programu Tydzień Bibliotek. Jego głównym celem było podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

             Wydarzeniem rozpoczynającym dni poświęcone promocji czytelnictwa była akcja  „Czytanie na dywanie” dla klas młodszych. W kolejnym dniu odbył się konkurs pięknego czytania: „Najładniej czytam” dla klas I –III. Zwycięzcami konkursu zostali: klasa I: Tomasz Postołek   klasa II: Maja Rzepka  klasa III: Alicja Przywora.   Nagrodę publiczności otrzymała Wiktoria Kiszka z klasy III. W poniedziałek dla uczniów klasy IVb odbyło się „Popołudnie z książką, grami planszowymi i filmem”. Uczestnicy słuchali czytanej przez panie: Grażynę Safian i Grażynę Rosę oraz chętnych uczniów  fragmentów książki „Dynastia Miziołków” Potem rywalizowali między sobą rozgrywając kolejne partie gier planszowych. Na zakończenie spotkania obejrzeli film: „Miś Paddington 2”. Prawie dwugodzinne spotkanie było ciekawym pomysłem na spędzenie wolnego popołudnia. Świadczyły o tym uśmiechnięte buzie graczy opuszczających budynek szkoły. We wtorek uczniowie klasy I uczestniczyli w „Spotkaniu z postaciami z bajek”. Ten dzień był okazją do przypomnienia sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów. Można było „spotkać” Śnieżkę, Królową Śniegu, Księżniczki, Smerfy…. Dzieci odgadywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie. Świetnie poradziły sobie ze wszystkimi zadaniami. Imprezami towarzyszącymi były konkursy: na zakładkę do książki dla klas IV – V „Książka jest super” - plakat zachęcający do czytania lub promujący książkę. Pojawiła się tez wystawka „Od glinianych tabliczek po e-book”.  Organizatorem i osobą odpowiedzialną za realizacje tego przedsięwzięcia była mgr Grażyna Safian.

WYCIECZKA NA WARMIĘ I MAZURY (ważne)

Ponieważ uczniowie klasy VII, VIII i Gimnazjum wyjeżdżają na wycieczkę
we wtorek 7 V 2019 r -
zaraz po dniach wolnych -
powinni do najbliższego piątku (26 IV) oddać zgody na wyjazd,
podpisany regulamin wycieczki i opłacić cały koszt wycieczki. 

DNI WOLNE

Przypominamy, że dni 29, 30 IV oraz 2 V 2019 r są dla uczniów
dodatkowymi dniami wolnymi ustalonymi na początku roku szklnego.

Po przerwie spotykamy się w szkole 6 V 2019 r.

 3 DNI NAUKI

Jutro - 24 IV 2019 r lekcje rozpoczynają się zgodnie z planem lekcji poszczególnych klas.

PRZYPOMNIENIA

Przypominamy, że w związku z egzaminami ósmoklasistów dni: 15, 16 i 17 IV 2019 r
są dodatkowymi dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno - wychowawczych
dla uczniów klas I - VII szkoły podstawowej i dla Gimnazjalistów.

Od 18 do 23 IV 2019 r są ferie świąteczne.

Dnia 24 IV 2019 r w naszej szkole będziemy gościli ks. biskupa Grzegorza Kaszaka
oraz przedstawicieli szkół noszących imię Jana Pawła II
na II Zjeździe Diecezjalnej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.
W związku z tym o godz 10:00 wszyscy będziemy uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej
a następnie w krótkiej części artystycznej.

Wcześniejsze i późniejsze lekcje będą odbywały się zgodnie z planem lekcji poszczególnych klas.

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY - PLAN

Poniedziałek 9:00 język polski
Wtorek 9:00 matematyka
Środa 9:00 język angielski

EGZAMIN GIMNAZJALNY - PLAN
Środa 10 IV 2019 r - część humanistyczna
9:00 historia i WOS, 11:00 język polski
Czwartek 11 IV 2019 r - część matematyczno - przyrodnicza
9:00 przedmioty przyrodnicze, 11:00 matematyka
Piątek 12 IV 2019 r - język obcy nowożytny
9:00 język angielski - poziom podstawowy, 11:00 język angielski - poziom rozszerzony

Dowóz gimnazjalistów: 6:45 z Woli Kalinowskiej przez Wielmożę, 7:10 z III działu.
Odwóz po zakończonym egzaminie.

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

W dniach 10 - 12 IV 2019 r uczniowie naszej szkoly będą uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych.
Ponieważ w tym samym czasie gimnazjaliści będą pisali egzamin, dni te są wolne od zajęć dydaktyczno - wychowawczych.
Plan rekolekcji:
środa i czwartek (10 i 11 IV 2019)
7:30 Msza Święta - gimnazjaliści i uczniowie klas VI - VIII

11:30 Msza Święta - uczniowie klas I - V
piątek (12 IV 2019)
7:40 spowiedź - gimnazjaliści i uczniowie klas VI - VIII
7:50 Msza Święta
11:15 Spowiedź - uczniowie klas IV - V
11:30 Msza Święta - uczniowie klas I - V
16:00 Droga Krzyżowa

Dowóz gimnazjalistów: 6:45 z Woli Kalinowskiej przez Wielmożę, 7:10 z III działu.
Odwóz po zakończonym egzaminie.

 UWAGA

W zwiazku z komunikatem ZNP i FZZ dnia 8 IV 2019 r nauczyciele naszej szkoly przystąpią do strajku. (W razie dalszych negocjacji rządu ze związkami zawodowymi proszę śledzić doniesienia prasowe i stronę internetową szkoły).

Dyrektor szkoły
Joanna Gastoł

5.04.2019 Komunikat ZNP i FZZ

Dotychczasowe propozycje rządu nie dają podstaw do odwołania strajku w ramach legalnie toczącego się sporu zbiorowego.
Strajk rozpocznie się od 8 kwietnia 2019 roku.

Sławomir Broniarz, ZNP
Sławomir Wittkowicz, FZZ

SZANOWNI RODZICE

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Sułoszowej uprzejmie informuje, że obecnie trwają negocjacje strony rządowej ze związkami zawodowymi reprezentującymi nauczycieli.

Jeżeli związki zawodowe podejmą decyzję o organizacji akcji strajkowej rozpoczynającej się 8 IV 2019 r to (zgodnie z wynikami referendum) nauczyciele naszej szkoły przystąpią do tej akcji i zajęcia dydaktyczne nie będą mogły się odbyć.

Zgodnie z Rozporządzeniem MENiS z dnia 31 grudnia 2002 r w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz.U. 2003 nr 6 p 69 z póź. zm.), informuję państwa, że nie jestem w stanie zagwarantować Państwa dzieciom bezpiecznych i higienicznych warunków pobytu w szkole, do czego zobowiązuje mnie §2 w/w rozporządzenia.

W związku z powyższym proszę Państwa o zapewnienie w tych dniach opieki dla swoich dzieci (pozostawienie dzieci w domu). W sytuacji braku takiej możliwości szkoła zapewni dzieciom zajęcia opiekuńcze.

Jeżeli jednak strony sporu osiągną porozumienie i akcja strajkowa zostanie odwołana, zajęcia dydaktyczne w dniu 8 IV 2019 r (i w następnych dniach) będą odbywać się zgodnie z planem lekcji.

Proszę śledzić doniesienia prasowe oraz stronę internetową naszej szkoły (www.sp1suloszowa.pl).

Dyrektor Szkoły

Joanna Gastoł

UWAGA WAŻNE

Szkoła zmieniła konto e-mailowe na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  Dotychczasowy adres  (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) obowiązywać będzie do końca roku szkolnego.

GÓRA GROSZA

W dniach od 26 listopada 2018 do 2 stycznia 2019 roku w naszej szkole organizowana była akcja „Góra Grosza”. Patronem akcji jest Towarzystwo Nasz Dom, a zebrane fundusze przeznaczane są na pomoc dla domów dziecka w całej Polsce.  Głównymi organizatorami wszelkich działań na terenie szkoły był Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami. Wyniki akcji po przeliczeniu okazują się imponujące. A oto szczegółowe zestawienie:

       1 gr                2 gr              5 gr             10 gr               20 gr              50 gr             1 zł          2 zł          5 zł
   7087             3994              2540                 580                311             84            1             1            1  
 70,87 z ł           79,88 zł             127 zł              58 zł             62,20 zł            42 zł            1 zł              2 zł        5 zł

Razem na terenie szkoły zebrano 390,04 złotych. Najwięcej zebrała klasa VII.

OGŁOSZENIE

Dzień twarty dla Rodziców został przeniesiony na 2 kwietnia (wtorek)  godz. 16.00 - 19.00 Wszystkich Rodziców zapraszamy !

"ZBUDOWAĆ SZPITAL, KTORY JEST DOMEM"

Klasa IV a uczestniczyła w projekcie: "Zbudować szpital, który jest domem". Dzieci z wielkim zaangażowaniem i radością pracowały na trzech godzinach lekcyjnych. Przygotowywały także poszczególne elementy szpitala w swoich domach. Rezultatem była makieta Szpitala Ducha Świętego ufundowanego przez bł. Gwidona z Montpellier, która została wyeksponowana na szkolnym korytarzu.

WYCIECZKA DO KRAKOWA

5 marca br. uczniowie klas III, Va, VI i VII wraz z opiekunami byli na wycieczce w Krakowie. Najpierw zwiedzili Wawel. Podziwiali przepiękny dziedziniec, katedrę oraz panoramę Krakowa ze Wzgórza Wawelskiego.  W kolejnej części wycieczki uczestniczyli w spektaklu muzycznym "Mikołajek - zderzenie dwóch światow". Spektakl uświadomił uczniom to, jak wiele mozna stracić przez życie w cyberprzestrzeni oraz jak ważne są relacje z rówieśnikami ale te w realu. To był ciekawy pouczający spektakl w którym nie zabrakło wspaniałych piosenek i doskonałej muzyki.

KONKURS "CZTERY ŻYWIOŁY"

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Konkursie recytatorskim "Cztery żywioły" organizowanym przez Centrum Młodzieży im. H. Jordana w Krakowie. Reprezentowały nas dziewczynki z kl. 5a: Milena, Eliza, Paulina, Natalia, Zuzanna oraz Kuba z 4a. Konkurencja ogromna (ponad 90 uczestników konkursu), stres duży, ale wszyscy pięknie się zaprezentowali.  W kategorii klas 5-8 pierwsze miejsce zajęła Paulina Chmiest z kl. 5a.

Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ W OLKUSZU

26 lutego 2019 r. uczniowie klasy Vb wraz z wychowawczynią Agnieszką Gorajczyk i panią Grażyną Safian byli na wycieczce w Olkuszu. Głównym celem wycieczki była lekcja biblioteczna w Bibliotece Miejskiej na temat "Praw autorskich". Ponadto uczniowie mieli okazję zwiedzić placówkę i zapoznać sie z zasadami jej działalności. Kolejnym punktem wycieczki były zajęcia na lodowisku. Wszyscy uczniowie chętnie oddawali sie łyżwiarskim szalenstwom. Niektórzy z nich po raz pierwszy stawiali kroki na lodzie i nie obyło sie bez upadków, czasem potrzebna  była pomoc kolegów.Jednak była to prawdziwa frajda podczas której wszyscy znakomicie sie bawili.

ZABAWA CHOINKOWA

Dnia 14.02.2019r. odbyła się zabawa choinkowa dla uczniów naszej szkoły.  W czasie zabawy uczniowie klas I – V wybrali  królowa i króla szkoły, zaś uczniowie klas starszych wybrali MISS i MISTERA SZKOŁY.

WYNIKI KONKURSU CZYTELNICZEGO "...DLA NIEPODLEGŁEJ"

1 miejsce -  Alicja Tarasin  kl. II      2 miejsce - Emil Pasek kl. I i  Paweł Baranek kl. Va  3 miejsce - Mateusz Kaliński  kl.  IIIa  4 miejsce - Karolina Kafel kl. IIIa,   Elżbieta Chmiest kl. IIIa,  Natalia Skołucka kl. VIII, Karol Torchół kl. VI, Monika  Gęgotek kl. IVa, Błażej Okrajni kl. Vb

  • Setny czytelnik - Łukasz Kołodziejczyk  kl. V a

Wszyscy wymienieni uczniowie otrzymają pamiątkowe dyplomy oraz  super nagrody – niespodzianki  na najbliższym apelu szkolnym. Dziękujemy za wspólne czytanie.  Pamiętajcie, że czekamy na Was w bibliotece  szkolnej od poniedziałku do piątku !

KONKURS NA STROIK ŚWIĄTECZNY

W naszej szkole w grudniu br. odbył się międzyklasowy konkurs na stroik świątecznych. Celem konkursu było kultywowanie tradycji  Świąt Bożego Narodzenia i rozwijanie twórczości  uczniów. W konkursie brali udział uczniowie klas IV – VIII i klasy gimnazjalne. Pracę oceniane było w dwóch kategoriach.

I tak w kategorii klas IV – VI  zwyciężyła klasa IVa, a w kategorii klas VII –VIII i klasy gimnazjalne zwyciężyła klasa IIIb, a klasa IIIb otrzymała wyróżnienie. Organizatorem konkursu był Samorząd Uczniowski.

MARZYCIELSKA POCZTA

Uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy włączyli się do ogólnopolskiej akcji „Marzycielska Poczta”. Uczniowie klas II –VIII oraz klas gimnazjalnych pisali listy do chorych dzieci. Adresatami listów byli: Martyna Kurek, Natalia Sidło, Kuba Ostasz i Nikola Kowalik. Do listów dołączyliśmy skromne upominki. Organizatorzy akcji mają nadzieję, że zarówno listy jak i upominki sprawią, że na twarzach obdarowywanych pojawi się uśmiech i chociaż na chwile zapomną o swojej chorobie. Koordynatorem akcji w szkole był Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem Grażyną Safian

 

IV OTWARTY TURNIEJ  TENISA STOŁOWEGO –MIKOŁAJKOWY

  SZKOŁA  PODSTAWOWA NR 1 IM JANA PAWŁA II W SUŁOSZOWEJ  ZAPRASZA NA

 IV OTWARTY TURNIEJ  TENISA STOŁOWEGO –MIKOŁAJKOWY   16.12.2018r. od godz. 1100

Zgłoszenia przyjmowane będą na 10 min. przed rozpoczęciem  poszczególnych kategorii. Wpisowe do turnieju wynosi:  * 5 zł– uczniowie szkół  ponadgimnazjalnych    * 10 zł – osoby dorosłe

PROGRAM ZAWODÓW:

godz. 1100 - dziewczęta i chłopcy KLAS I – III – SZKOŁY PODSTAWOWE

godz. 1200 - dziewczęta i chłopcy KLAS IV – VI – SZKOŁY PODSTAWOWE

godz. 1330 - dziewczęta i chłopcy KLASVII iVIII – SZKOŁY PODSTAWOWE
oraz KLAS GIMNAZJALNYCH

godz. 1500 - dziewczęta i chłopcy SZKÓŁ ŚREDNICH

godz. 1630-KOBIETY I MĘŻCZYŹNI

DLA UCZESTNIKÓW TURNIEJU PRZEWIDZIANE SĄ; DYPLOMY, MEDALE, DROBNE UPOMINKI ORAZ POCZĘSTUNEK   Zawody odbędą się na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sułoszowej WYMAGANE; OBUWIE SPORTOWE ORAZ WŁASNY SPRZĘT (RAKIETKA)

TEL. KONTAKTOWY: 605 967 299

 WYCIECZKA MIKOŁAJKOWA KLASY 4A
W Muzeum Lotnictwa sprawdzili, co zawiera czarna skrzynka. W Teatrze Współczesnym obejrzeli zabawny spektakl pt. "Czerwone krzesło" inspirowany książką A. Maleszki, a potem grzeczne dzieci spotkały się ze św. Mikołajem.
Z kolei na warsztatach w Muzeum Etnograficznym dowiedzieli się, jak wyglądało życie zawodowe mieszkańców dawnego Krakowa, skąd wzięła się nazwa Kleparz, w czym specjalizowali się mieszkańcy Mogiły, z czego żyli żacy krakowscy i wielu innych rzeczy. Na koniec wykonali ozdoby na koszulkach tak, by nawiązać do zajęć mieszkańców naszej miejscowości (pojawiły się ziemniaki, truskawki i ...Maczuga Herkulesa).
Był też czas na pizzę i krótkie zakupy na Targach Bożonarodzeniowych na rynku.

 

ŚWIĘTY ANDRZEJ CI UKAŻE, CO CI LOS PRZYNIESIE W DARZE...

Dnia 27 listopada 2018r.(wtorek) w naszej szkole odbędzie się „dyskoteka andrzejkowa” dla uczniów klas I - VIII i klas gimnazjalnych.  Kl. I – V  14.00–17.00    Kl. VI – VIII i klasy gimnazjalne 15.00–19.00.  Podczas dyskoteki będzie można  skorzystać z wróżb przygotowanych przez szkolne wróżki. Będzie się można od nich dowiedzieć, co czeka nas w przyszłości: szczęście, pieniądze, pech czy może jakaś inna niespodzianka.

"HERBATKA u KUBUSIA PUCHATKA"

23 listopada w naszej szkole obchodziliśmy  "Światowy Dzień Pluszowego Misia". W tym dniu uczniowie klas I – III przynieśli do szkoły swoje pluszowe misie i wraz z nimi udali się do biblioteki na spotkanie  „Herbatka u Kubusia Puchatka”. Uczennice klasy Va  zapoznały zaproszonych gości z  przygodami Kubusia Puchatka. Ponadto były misiowe zagadki, układanie obrazków i wspólne słuchanie i  śpiewanie  piosenek o misiach. Na zakończenie goście zostali poczęstowani jak to mawiał Kubuś  „małym słodkim co nieco”. Ten dzień sprawił wszystkim dużo radości, bo pluszowy miś to najmilszy przyjaciel, zawsze wierny i oddany, któremu powierzamy swoje sekrety, który chroni nas od zła i niebezpieczeństwa.

Spotkanie z policjantami

21 listopada (środa) uczniowie starszych klas spotkają się z policjantami, którzy wyjaśnią
jaka jest odpowiedzialność prawna dzieci w wieku szkolnym oraz powiedzą o zagrożeniach jakie mogą czyhać
w dzisiejszych czasach na młodych ludzi.

Badanie kręgosłupa

W poniedziałek 19 listopada uczniowie mogą zbadać swój kręgosłup i nogi. Badanie jest bezpłatne dla uczniów klasy VII (finansuje Gmina), a uczniowie klasy VIII będą mieli badania kontrolne. Pozostali uczniowie mogą zostać przebadani odpłatnie (za zgodą rodziców).

 

KONKURS CZYTELNICZY ...DLA NIEPODELGŁEJ

Biblioteka Szkolna zapraszamy wszystkich  uczniów do wspólnego czytania …dla NIEPODLEGŁEJ.  W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas I – VIII i III gimnazjum. Aby wziąć udział w konkursie wystarczy przyjść do biblioteki i wypożyczyć dowolną książkę lub kilka książek.  Każdy czytelnik , który  przeczyta  wypożyczone książki  zostanie umieszczony na specjanie przygotowanej tablicy.

  • sposród czytelników, którzy przeczytają największą ilość książek rozlosujemy  dodatkowych 10  Kuponów  zwalniajacy ch   z odpowiedzi  ustnej  w wybranej przez siebie lekcji
  • Dodatkowo setny czytelnik otrzyma specjalną nagrodę – niespodziankę.

Wykaz biorących udział w konkursie będzie aktualizowany codziennie.  Akcję czytelniczą rozpoczynamy w dniu 19 listopda 2018 r.

15 listopada - dzień otwarty

Dnia 15 listopada zapraszamy wszystkich rodziców na dzień otwarty.
O godzinie 16.00 będzie miało miejsce spotkanie z policjantami z Powiatowej Komendy Policji w Krakowie.
Policjanci będą omawiali zagrożenia na jakie narażone są dzieci i młodzież oraz ich odpowiedzialność za czyny
(oraz o odpowiedzialności rodziców). Serdecznie zapraszamy na to spotkanie,
gdyż są to tematy bardzo istotne dla rodziców.
Dzień otwarty będzie trwał do godziny 19.00.
W tym czasie można porozmawiać z nauczycielami i wychowawcami i otrzymać informacje
o postępach w nauce i zachowaniu dzieci.

 

 

12 listopada - dzień wolny!

Dzień 12 listopada jest dniem wolnym od pracy. Zgodnie z informacją Ministerstwa Edukacji Narodowej
w tym dniu w szkołach nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno - wychowawcze.

 100 - lecie Odzyskania Niepodległości

"Zaczęły odrastać nam skrzydła” - pod tym hasłem odbyła się 11 listopada 2018 gminna akademia z okazji setnej  rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. i złożeniem kwiatów przed Pomnikiem Wdzięczności.  Następnie poczty sztandarowe i zaproszeni goście przybyli na salę gimnastyczną naszej szkoły. Licznie zgromadzeni zostali serdecznie powitani przez przewodniczącego Gminnej Rady w Sułoszowej Janusza Pasternaka, który w kolejnej części  przedstawił krótki rys historyczny o minionym stuleciu i polskiej niepodległości. Część artystyczną rozpoczęły członkinie grupy śpiewaczej „Sułoszowianki”. Następnie głos zabrał redaktor tygodnika "Niedziela" dr Sławomir Błaut, wnuk  legionisty ze Sułoszowej ppłk Franciszka Wielguta, który przybliżył nam zasługi swojego dziadka. W kolejnej części Zbigniew Roś wygłosił referat „Sułoszowiacy dla Niepodległej” prezentując sławnych sułoszowiaków biorących udział w walkach o odzyskanie niepodległości rzez Polskę.

Po uroczystym odśpiewaniu hymnu o 12.00 rozpoczął się spektakl pt. „Pisk Białego Orła”. Fabuła została oparta na historii wiejskiej rodziny, mocno naznaczonej patriotyzmem, która w czasie I Wojny Światowej przeżywa wojenną traumę – wymarsz OJCA i jednego z SYNÓW na front. Ludzie ci ukrywają w swoim domu POETĘ, który odwołując się często do literatury i poezji okresu zaborów, podtrzymuje i umacnia głęboki patriotyzm domowników. Symbolem wolnej Polski staje się BIAŁY ORZEŁ, którego głos – pisk, słyszalny w duszy Polaków, nie pozwala tracić nadziei na wolność.

Dzięki roli POETY scenariusz jest urozmaicony fragmentami poezji i prozy okresu zaborów. Natomiast KOT, symbolizuje w scenariuszu bierność części wsi polskiej, której obojętny był los ojczyzny. Postawę chłopów, którzy w tym trudnym dla Polski czasie swoją uwagę skupili jedynie na własnym bycie dobitnie podkreśla wypowiedziane przez KOTA zdanie: „Mnie tam wszystko jedno, byle miska była pełna”.

Obsada aktorska: Poeta – Igor Kołodziej,   Ojciec – Łukasz Bień,   Matka – Martyna Stajniak, Dziadek  - Szymon Rudzik,  Babcia – Magdalena Front            Kot – Kamila Scelina,  Syn – Ewelina Tokaj,  Biały Orzeł – Magdalena Goraj,  Wilki: Natalia Kijak, Anna Kania, Emilia Nowak,   Dzieci: Magdalena Krawczyk, Natalia Skołucka, Dariusz Gorajczyk  

Chór szkolny po przewodnictwem p.Renaty Guzik.

Spektakl wzbogaciły tańce z epoki: mazur i walc w wykonaniu młodzieży klas trzecich gimnazjalnych przygotowane przez p.Sabinę Spiżewską. Natomiast dziewczynki z klas III-IV pod czujnym okiem p.Bożeny Bosak zaprezentowały się w układzie tanecznym do melodii „Kwiaty Polskie”

Spektakl reżyserowały: p.Renata Guzik, p.Grażyna Rosa i p.Grażyna Safian.

Uczestnicy spektaklu i organizatorzy otrzymali gromkie brawa od publiczności i podziękowania od Wójta Gminy Sułoszowa.

"Niepodległa do hymnu"

W setną rocznicę odzyskania niepodległości Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Sułoszowej
przystępuje do ogólnopolskiej akcji "Niepodległa do hymnu.
Przyjdź 11 listopada o godzinie 12.00 i włącz się we wspólne świętowanie.
Pokażmy, że jesteśmy jedną, biało-czerwoną rodziną.
Zademonstrujmy to w najbliższy sercom Polaków sposób – śpiewając wspólnie Hymn Państwowy.

REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ

W piątek 10 listopada wszycy uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły zebrali się w holu, aby o godzinie 11.11
wraz z tysiącami uczniów ze szkół polskich i polonijnych z całego świata odśpiewać cztery zwrotki hymnu narodowego. Wszyscy wykazali się bardzo dobrą znajomością słów. Brawo!

 PRÓBA EWAKUACYJNA SZKOŁY

Dnia 8 listopada 2018 r w szkole przeprowadzono próbną ewakuację uczniów i pracowników. Akcję obserwowali strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie i Ochotniczej Straży Pożarnej w Sułoszowej dział I. Ewakuacja przebiegła szybko i sprawnie. Strażacy wymienili się z Dyrektorem Szkoły uwagami i udzielili cennych wskazówek.

 

Spotkanie autorskie z Karolem Kozłowskim

30 października  br.  w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie z  krakowskim poetą i satyrykiem Karolem Kozłowskim, autorem między innymi: „Chorego kotka”, „Osy Łakomczuchy”, „Psa marynarza”, „Znajdeka”, „Psa Dżoka”.  Spotkanie z poetą przebiegało w przyjemnej i wesołej atmosferze. Wzięli w nim udział uczniowie z klas I – IV. Autor ciekawie i z humorem opowiadał o swoich książkach. Zdradził tajemnicę, skąd czerpie natchnienie do swojej pracy twórczej. Na zakończenie spotkania uczniowie mieli  okazję nabyć książeczki autorstwa pana Karola Kozłowskiego z imienną dedykacją.    

Konkurs plastyczny "JAN PAWEŁ II - PRZYJACIEL DZIECI"

W naszej Szkole Podstawowej nr 1 w Sułoszowej październik 2018 roku był wyjątkowy, z uwagi na ważne uroczystości związane z Patronem Szkoły: Jubileusz 25 - lecia nadania naszej szkole imienia Jana Pawła II oraz 40 - lecia wyboru Karola Wojtyły na stolicę piotrową. Uroczystości szkolne połączono z obchodami jubileuszu 40 - lecia nadania sakry biskupiej Miłosławowi Kołodziejczykowi, rodakowi pochodzącemu ze Sułoszowej. Aby godnie przygotować się do tak wielkich i ważnych wydarzeń i uczcić z szacunkiem tak znamienite POSTACI, szkoła przygotowywała się do obchodów tych wydarzeń już od połowy września.Jednym z podjętych zadań był ogłoszony dla całej szkolnej społeczności konkurs plastyczny. Uczniowie z klas I – III wykonywali prace plastyczne n/t „Jan Paweł II – przyjaciel dzieci”. Natomiast starsi uczniowie zmierzyli się z tematem „Jan Paweł II – papież misjonarz” oraz mogli zinterpretować „plastycznie” znane powiedzenie Świętego Jana Pawła II „Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali”.Na Szkolny Konkurs Plastyczny wpłynęło 52 prace. Jury przyznało następujące miejsca i wyróżnienia:

I KATEGORIA: I miejsce – Krzysztof Goraj kl. II   II miejsce - Karolina Kozioł kl. II     III miejsce – Daria Stopa kl. III     Wyróżnienia: Filip Bąk, Alicja Tarasin, Milena Pasek, Maja Rudzik, Magdalena Majda, Zofia Pasek,  Kacper Gorajczyk

II KATEGORIA:  I miejsce – Damian Michalski kl. IV a   II miejsce – Monika Gęgotek kl. IVa    III miejsce - Filip Stręk kl. IVa  Wyróżnienia: Zuzanna Orczyk kl. IV a, Daria Duda kl. IVa, Roksana Adamek kl. IVb, Łucja Sołtysik kl. IVb, Wiktor Milej kl. IVa

III KATEGORIA:  I miejsce – Adrian Kurek kl. V b   II miejsce – Eliza Muzyk kl. V a    III miejsce – Anna Kozioł kl. V b       Wyróżnienia: Zuzanna Milej kl. IV b, Paulina Chmiest kl. IV a

Wszystkie prace uczniowskie zostały wyeksponowane na wystawie zorganizowanej na szkolnym korytarzu   i uświetniły  jubileusz 25 - lecia nadania naszej szkole imienia Jana Pawła II, jaki w naszej szkole obchodzono 23 X 2018r.  Konkurs zorganizowała Joanna Wielgut.

CZYTAMY ZE SŁODZIAKAMI

W dniu 19.10.2018 r. w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Sułoszowej przeprowadzono akcję pod hasłem "CZYTAMY ZE SŁODZIAKAMI" w ramach obchodów Dnia Głośnego Czytania. W imprezie uczestniczyli uczniowie kl. I-III. Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele Rodziców,  nauczyciele i uczniowie klas starszych. Wybrani uczniowie  oraz zaproszeni goście czytali fragmenty opowiadań z polecanej książki.  Potem kl. I uczestniczyła w grze "Skaczemy w klasy ze Słodziakami", kl. II rozpoznawała odgłosy zwierząt leśnych, kl. III rozwiązywała  krzyżówkę "Leśna wędrówka". Ponadto odbył się konkurs plastyczny "Ja i mój Słodziak" (format i technika dowolna). Dzieci brały również udział w grach i zabawach sportowych pod hasłem "Ćwicz z nami-leśnymi zwierzętami". Akcja cieszyła się bardzo dużą popularnością. Wszyscy chętnie brali udział we wszystkich konkursach, grach i zabawach.

Ślubowanie klasy I

   Dnia 15 października odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. Uczniowie klas pierwszych przygotowywali się         do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób. Pierwszoklasiści – których w tym roku jest 27 – wspaniale zaprezentowali się podczas swojego pierwszego w szkole występu artystycznego. Pięknie przedstawili się recytując wierszyki o sobie i śpiewając piosenki. Wykazali się znajomością przepisów ruchu drogowego.  Z dumą powtarzali tekst „Katechizmu polskiego dziecka”          W. Bełzy. Występ pierwszoklasistów został nagrodzony gromkimi brawami i słowami uznania. Obecni na ślubowaniu goście  oceniali umiejętności uczniów. Wszystkie zadania uczniowie wykonali bardzo dobrze. Po części artystycznej nastąpiła część oficjalna uroczystości. Wprowadzono Sztandar Szkoły,  a następnie odśpiewano hymn państwowy.         Po krótkim przemówieniu Dyrektor Szkoły, uczniowie złożyli przysięgę na Sztandar Szkoły powtarzając za wychowawczynią tekst ślubowania, a słowa przysięgi potwierdzili poprzez odbicie śladu swojego palca w Księdze Ślubowań. Następnie Pani  Dyrektor dokonała symbolicznego aktu pasowania na ucznia, dotykając dużym ołówkiem - jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 1  im. Jana Pawła II  w Sułoszowej. Na dowód tego Pani Dyrektor wręczyła im  legitymacje szkolne, a wychowawca pamiątkowe teczki na dyplomy i świadectwa. Następnie Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego życzyła pierwszakom sukcesów w nauce oraz zapewniała o pomocy i opiece starszych kolegów w szkole i poza nią, a następnie wręczyła im tarcze szkolne. Do życzeń dołączyli się również rodzice, którzy zakupili pierwszakom wspaniałe pomoce dydaktyczne. Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do klas na poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Szkolna wycieczka do Włoch

Od 23 września do 3 października uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli brali udział w wycieczce do Włoch. Zwiedziliśmy Padwę, Asyż, San Marino, Rzym, Watykan oraz Wenecję. Niezapomnianym przeżyciem było złożenie kwiatów przy grobie naszego patrona Świętego Jana PAwła II. Był też czas na rozrywkę i odpoczynek: szleństwa w parku rozrywki Mirabilandia, odpoczynek na plaży, rejs statkiem czy dyskotekę. Wszyscy doskonale się bawili i nie chcieli wracać do domu.

Bijemy rekord!!!

16 X 2018 r społeczność naszej szkoły włączyła się w ogólnopolską akcję bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo - oddechowej. Relację można zobaczyć w galerii lub na youtubie (link: https://youtu.be/st9ROCZHDqY) oraz w naszej galerii.

 Insta.ling dla szkół

        W roku szkolnym 2018/2019 klasy VA, VB biorą udział w programie Insta.Ling dla Szkół z języka angielskiego pod opieką p. Anny Filo. Insta.Ling jest stroną WWW do nauki słówek języków obcych. Nauczyciel przydziela słówka z omawianego w szkole materiału, a uczniowie razem z Insta.Ling powtarzają je w domu. Nauczyciel i rodzice dostają szczegółowe raporty o systematyczności pracy ucznia i jego postępach w nauce, a Insta.Ling dba, aby powtórki słówek były dostosowane indywidualnie do potrzeb ucznia.

Sprzątanie Świata

21 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w jubileuszowej 25 akcji sprzątania świata pod hasłem "Akcja - segregacja! 2x wiącej! 2x czyściej". W tym roku  wysłuchaliśmy prelekcji przedstawiciela Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na temat czystego powietrza i wody. Uczniowie przedstawili krótkie scenki dotyczące ekologii i wszyscy wyruszyli w okolice szkoły, aby własnoręcznie zadbać o czystość okolicy. Chętni wzięli udział w konkursie na ekologiczny bukiet w barwach narodowych. We wrześniu czniowie zbierają makulaturę a przez cały rok szkolny baterie i kardridge. Zbierając plastikowe zakrętki wspieramy chore dzieci, które dzięki temu mogą uczestniczyć w turnusach rehabilitacyjnych lub zakupić potrzebny sprzęt.

Zebranie z rodzicami

Zapraszamy wszystkich rodziców na zebranie. 20 września o godz. 17.00 Dyrektor Joanna Gastoł zapozna z kalendarzem roku szkolnego 2018/19, przypomni dokumenty szkolne i zasady współpracy uczniów, nauczycieli i rodziców. Następnie zapraszmy na spotkania z wychowawcami, którzy zapoznają z wymaganiami edukacyjnymi dotyczącymi zachowania.

Witamy w nowym roku szkolnym

3 IX 2018r. zapraszamy:
800 - Msza Święta w Kościele Parafialnym
900 - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Kalendarz

Terminarz wydarzeń szkoły

Pn Wt Śr Cz Pt So N
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Kontakt

Szkoła Podstawowa Nr 1
im. Jana Pawła II

ul. Szkolna 9
32-045 Sułoszowa

tel/ fax: 12 3896025
e- mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Projekty, programy i akcje

My na mapie